Особиста гігієна дітей дошкільного віку

07.Тра.2020
Особиста гігієна дітей дошкільного віку

У людини ставлення до власного здоров’я формується з самого дитинства.

Важливе значення у збереженні та зміцненні здоров’я дитини має гігієнічне навчання та виховання, яким безпосередньо повинні займатися батьки. Адже саме батьки власним прикладом мають показувати дитині, як слід виконувати гігієнічні процедури.

Бувають ситуації, що дитина не хоче вмиватися, мити голову чи чистити зуби. В даній ситуації головним завдання батьків виступає  заохочення дитини слідкувати за собою.

Проблема з миттям голови. Всі діти хочуть бути дорослими. Купуйте дитячий шампунь і дайте можливість дитині самій мити голову (звичайно трохи допомагаючи). Коли дитина робить це сама, вона боятися не буде.

Ще можна сказати дитині так – ГОЛОВУ МИТИ НЕ БУДЕМО! ТІЛЬКИ ВОЛОССЯЧКО! Можна робити з волосся мильні ріжки і сміятися в дзеркало. Шампунь “без сліз”. Перший раз удвох або втрьох намилювати голову шампунем і робити собі “зачіски” разом з дитиною…

Також можна купити дитині підводні окуляри, в яких цікавіше буде купатися, заодно і навчитися пірнати… в якості бонусу – чиста голова!

Потрібно обов’язково звертати увагу на те, які чисті, блискучі, і взагалі у всіх відносинах чудові волосся після миття голови (ноги після купання, руки після їх миття).

До ванних процедур можна залучити й улюблені іграшки, які потрібно теж помити й почистити. Було б доречно, щоб дитина випрала, помила свою улюблену іграшку (ляльку, машинку, кораблик та інше), а вже потім сама приймала ванну.

Як і з будь-якими іншими необхідними діями – дитина повинна захотіти це робити. Ну і, нарешті, постарайтеся, щоб щоденний догляд за собою не перетворювався для дитини в якийсь рутинний і нудний захід. Порадуйте дитину забавним рушником, зубною щіткою, пахучим мыльцем і шампунем, губкою цікавої форми.

Чистити зуби. Для дітей, які бояться чи нехочуть чистити зубки існують спеціальні насадки на зубну пасту. Досить прикрутити замість звичайного ковпачка на дитячу зубну пасту цю насадку і необхідна гігієнічна процедура стане захоплюючою грою. Тепер у ванній кімнаті у дитини з’явиться новий друг і діти будуть чистити зуби вранці, ввечері, а може бути навіть і вдень.

Щоб дитина зрозуміла і запам’ятала, що за собою необхідно доглядати, вам може допомогти гра «Розпорядок дня» Грається вона просто: заздалегідь приготуйте картинки із символічними пунктами розпорядку дня дитини. Їх можна намалювати самостійно або разом з дитиною, а можна вирізати з журналів. Наприклад: сонечко – пора вставати; тарілка з кашею – сніданок; зубна щітка і паста – умивання; велосипед – прогулянка; ліжко і місяць у віконці – пора спати. Спочатку розкладіть картинки в правильному порядку. Перегляньте їх разом з малюком, чітко промовляючи послідовність дій. Потім перемішайте картинки і запропонуйте дитині розкласти їх в правильному порядку. Потім знову перемішайте картинки, сховавши одну з них. Нехай малюк визначить, яке необхідне дію пропущено.

Ця гра допоможе дитині засвоїти розпорядок дня і запам’ятати, що деякі події його життя (сніданок, умивання, чищення зубів тощо) повинні відбуватися обов’язково кожен день.

Інший дієвий спосіб –  намалюйте з дитиною  тематичний малюнок, в якому засоби особистої гігієни виглядатимуть кумедно. Даний спосіб допоможе дитині промалювати свій страх  (миття голови, чищення зубів …..) та розвинути фантазію дитини.

До вирішення даної проблематики можна залучати й мультики в яких розповідатимуться про мікроби та як доглядати за власним тілом.

Повторно наголошуємо, що існує  метод, який називається  «Подавайте дитині приклад», то це, мабуть, самий дієвий спосіб навчити дитину кожен день з радістю бігти у ванну вмиватися і чистити зуби!

Інформація частково взята з Інтернет-джерела // http://psychologis.com.ua/kak_priuchit_detey_umyvatsyazpt_ili_moydodyr_otdyhaet.htm.