Як зробити літо корисним? Поради для батьків

08.Лип.2021
Як зробити літо корисним? Поради для батьків

Літо чудова пора для відпочинку всієї родини, але  досить часто батьки задумуються про те, як зробити відпочинок сина чи доньки корисним та цікавим. І тому з настанням літа турбот менше лише у дітей, а  у батьків їх тільки додається. Адже ці місяці відпочинку треба якось організувати, щоб діти змогли відпочити від навчального процесу, оздоровитися та з користю провести літній період.

Перше, що можуть і повинні зробити батьки влітку, – постаратися зміцнити здоров`я дитини. Адже від того, як дитина відпочине, набереться сил за літо, багато в чому залежить її працездатність і успішність в навчанні. Поради тут звичацні, але часом ми забуваємо про найпростіше.

1. Організовуйте літо. Складіть спільно з дитиною план на все літо: наприклад, на два тижні поїздка в гості до бабусі чи до інших родичів, потім поїздка на море. Немає значення, які саме пункти плану будуть включені в нього, важливо, щоб відпочинок був будь-яким чином організований. Багато сімей складають такі плани спільно з сім`ями друзів. Навіть маленькі діти готуються до запланованих поїздок, чекають на них, фантазують.
  2. Комп`ютер і телевізор – у відставку. Звичайно, здорово, якщо є можливість поїхати з дитиною в будинок відпочинку або санаторій,. Але якщо все ж таки частину літа їй доведеться провести удома, треба продумати, чим вона буде зайнята, як краще розпланувати час. Дуже важливо, щоб під час відпочинку батьки змогли мінімізувати перегляд комп’ютера чи телевізора. Натомість гаджети можна замінити на рухливі ігри на свіжому повітрі, гра з друзями, малюванням чи новим цікавим хобі, а також спільним проведенням часу з батьками за цікавою справою.
  3. Літо без небезпеки. Влітку необхідно поклопотатися і про безпеку дитини. Пам`ятайте, що в цей період значно збільшується ризик не тільки вуличного, але і побутового травматизму. Перевірте дитяче спортивне спорядження: самокат, велосипед, тощо – все повинно бути справне. Переконайтеся, що все гаразд і з екіпіровкою для цих занять – вона повинна бути зручною і безпечною.
  4. Режим дня. Батькам дітей дошкільного віку дуже важливо дотримуватись режиму дня, особливо обідній сон. Адже нервова система дітей ще повністю не сформована і вона потребує відпочинку. Тому, навіть коли діти не ходять в дитячий садок, їм потрібно відпочити, адже під час гри діти також можуть перезбуджуватись і відчувати внутрішню напругу, яка може викликати знервованість. Раннє вставання, звичайно, набридає за навчальний рік, і влітку багато дітей сплять мало не до обіду і надто пізно лягають. А це не найздоровіші звички. Прагніть все ж таки зберігати більш-менш звичним режим. Це, звичайно, не означає, що недопустимі якісь відхилення від режиму, але вони повинні бути розумними. Дослідження показують, що більшість дітей протягом навчального року недосипають. В результаті розвиваються неврози, наростає стомлення. Бажано, щоб маленькі діти спали близько 10 годин.
  5. Морозива – від пуза /// здорове харчування. Літом батьки часто упускають контроль за харчуванням дитини. І гроші на розваги ті часто витрачають або на чіпси, морозиво і газовану воду, або на похід в заклади фаст-фуду. Шлункам дітей це користі не принесе. Їм куди потрібніші молочні, овочеві, фруктові страви, повноцінні сніданки і обіди. Спробуйте захопити дитину сумісними кулінарними фантазіями: долучайте її до приготування смачного салату або десерту, до випічки пирога або отримання свіжовичавленого соку. А попутно можна і розповідати про правила здорового харчування, закріплювати загальноосвітні знання (колір, форма, смак, моторика тощо). Якщо є можливість провести літо на дачі, запропонуйте синові або дочці засадити «власну» грядку овочів або ягід, розкажіть, які страви можна з них приготувати. Спільна, цікава діяльність допомагає налагодити позитивні взаємостосунки й допомагає батькам зрозуміти власну дитину.
  6. Загартування. Літній період особливо сприятливий для початку загартування дитячого організму , як у повсякденному житті, так і спеціально організованого (повітряні, сонячні ванни, водні процедури, дозований біг, ходіння босоніж тощо). Повітряні ванни приймаються при температурі повітря + 21 С до + 15 С до 30 хвилин влітку. Коли дуже тепло діти можуть бавитися весь день у самих трусиках та легеньких маєчках. Завдяки сонячним променям від під шкірою відкладається вітамін «Д», що оберігає малюків від хвороб. Водні процедури ( обливання, купання) очищують шкіру від бруду, поліпшують кровообіг у судинах. Повітря лісів , садів або міських парків насичене особливими речовинами – фітонцидами, що збагачують кров киснем. Сонце, повітря, вода – то все надійні засоби , котрі, як-то кажуть : «завжди під рукою».В процесі загартування ними підвищується стійкість дитячого організму до змін у навколишньому середовищі, тренується реакція на перепади температури. Загартування поліпшує обмін речовин, благотворно позначається на роботі дихальної, серцево – судинної систем, підвищує м’язів тонус. Крім того, воно підвищує провідність у нервових клітинах, що , в свою чергу, сприяє поліпшенню умов для розвитку мислення. Оздоровлений та загартований організм легше переносить фізичні і розумові навантаження.

І пам’ятайте, що діти незалежно від віку найбільше потребують в любові та спільному часі з власними батьками, адже ніякі дорогі іграшки, гаджети відпочинок в таборах не замінять батьківської уваги та любові.

Будьте здорові та гарного літа!!!

Інформація частково взята з http://kryveozero-school2.edukit.mk.ua/zvyazok_z_gromadkistyu/batjkam/yak_zrobiti_lito_korisnim/